Menu
26. 7. 2020

Čas běží

Zdravíme Zemi!

Čas běží rychle, že ani nestíháme vysílat zprávy. Všichni kolonisté si procvičili lodní výcvik, ti pokročilejší se dokonce pustili do eskymáků. Zítra a pozítří vyrazíme na jednodenní puťáky do Sušice. Počasí nám celkem přeje, teploty jsou příjemné, občasná přeháňka příliš nevadí.

Venda se ve výsledku neukázal jako příliš akceschopný prezident. V druhém volebním období ho tak včera nahradil Mates. Kolonie dále zápolí o směřování Nového světa...


20. 7. 2020

Poškození vysílače

Vysílač, naše jediné spojení se Zemí, byl poškozen. Kolonie se vypravily po jeho stopách a znovu nalezly ztracenou anténu.

Po dramatické předvolební kampani si kolonie zvolily prvního prezidenta Nového světa - Vendu!


19. 7. 2020

Zpráva z druhého oběhu

Voláme Zemi! Potvrzuje úspěšné osídlení Nového světa, založeno šest kolonií.

Dnes byla podniknuta krátká lodní výprava zkušených lodivodů, která využila náhlou vlnu deště.


18. 7. 2020

Přílet

Po dlouhé cestě, dvanáct světelných let není špacír, první zemská kolonizační výprava dorazila na orbitu planety Tau Ceti E. Osídlování nového světa začíná...


5. 7. 2020

Odlet

Táborníci - kolonisté!

Všem byl již rozeslán email s organizačními informacemi k letošnímu táboru. Ve stejném smyslu byly aktualizovány i údaje na stránkách.

Připomínáme, že letos na tábor odjíždíme vlakem z Hlavní nádraží Praha. A na kostým prosím dětem zabalte kus bíle látky, např. prostěradlo.

>> tematické uvedení to letošní hry


20. 5. 2020

Bude!

Tábor bude a moc se těšíme!

Všechny rodiče jsme již informovali emailem. Pokud jste email nedostali, určitě se nám co nejdříve ozvěte.


20. 4. 2020

Co bude?

Vážení přátelé tábora!

Jak to bude s táborem zatím nevíme, a nejsme v tom sami. Situaci bedlivě sledujeme, a jakmile bude v dnešní nejisté době jasnější, zda se letošní tábor bude či nebude moci uskutečnit, určitě vás budeme neprodleně informovat emailem.

Přejeme zatím pevné nervy i zdraví


9. 1. 2020

+++ Tábor 2020 +++

Hola hola!

Letošní tábor bude v termínu od 18. července do 1. srpna. V nejbližších dnech rozešleme rodičům dětí, co už s námi jezdí, odkaz na registraci.

Těšíme se v létě!


26. 7. 2019

K bráně Atlantidy a finále

Ve středu expedice vyčkávaly až do podvečerních hodin, aby odolaly strašlivému žáru a mohly úspěšně dorazit k branám Atlantidy. Povedlo se, a poznaly nové krásy zdejšího kraje.

Čtvrtek proběhl krátký vodní sjezd do Horažďovic pro zájemce, a odpoledne pak bylo věnováno velkému boji a zápasu dětí proti vedoucím. Oproti loňské blamáži, kde děti deklasovaly vedoucí v každé disciplíně se letos podařilo vedoucím dosáhnout vítězství alespoň ve třech ze šesti disciplín, což je každopádně úspěch.

Dnes expediční výpravy dorazily do tajuplné Atlantidy. Po počátečním váhání nad tím, jak porozumět jejím tajemstvím se začalo doařit odhalovat indicie. Poklad byl nalezen!


23. 7. 2019

Egypt a druhý puťák

Expediční výpravy navštívily egyptské tržitště a v jeho zmatku a shodnu se snažily získat co nejvíc archeologických nálezů.

V pondělí pak druhá část oddílů vyrazila na puťák, který zakončila dnešním sjezdem se Sušice do tábora.